Гвардиола останува со граѓаните, потпишува нов договор со Манчестер Сити 

Шпанскиот стручњак,Пеп Гвардиола, кој е на клупата на англиската Премиер лига од 2016 година, се согласи да ја продолжи постојната соработка.

Тој го продолжи договорот за уште две години, до крајот на сезоната 2022/2023.

– Заедно постигнавме многу, постигнавме голови, победивме на натпревари и освоивме трофеи и сите сме многу горди на тој успех. Да се ​​има таков вид на поддршка е најдоброто што може да го има секој тренер, изјави Гвардиола.