(ВИДЕО) Ова е најсексапилната презентерка на временска прогноза во светот

Презентерката на временска прогноза со потекло од Мексико, Џенет Гарсија, позираше во кратки шорцеви со леопард принт и ја разбуди фантазијата кај многу мажи.

Имено, убавата Мексиканка го истакна бујниот задник во преден план и го „запали“ Инстаграм.

Водителката која се се проба и со глума, во овој пост доби бројни комплименти од нејзините следбеници и го оправда епитетот најзгодна ТВ-личност во светот.